Idealna suknia ślubna

Nie od wczoraj wiadomo, że ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka – na drugi plan schodzi kwestia, czy jest to kobieta czy mężczyzna, oraz forma ceremonii – ślub kościelny, cywilny, bądź alternatywny.
Równie oczywistym jest, że w tym wyjątkowym dniu każdemu zależy na nieskazitelnym wyglądzie. W przypadku panny młodej wymagane są zarówno idealny makijaż, jak i idealna suknia ślubna. Pytanie brzmi: czy idealna suknia ślubna istnieje? Cóż, powinna. Dla każdej panny młodej jej własna.
Moda ślubna jeszcze nigdy nie była tak różnorodna. Rynek nieustannie się rozwija, a projektanci i producenci prześcigają się w kreowaniu coraz to nowszych modeli lub, podążając za trendami, w dodawaniu odrobiny nowoczesności tradycyjnym fasonom. Te z kolei aż trudno zliczyć.
Mówi się, że każda panna młoda ma w sobie coś z dziewczynki i w głębi duszy pragnie pójść do ołtarza, czując się jak księżniczka. Suknie ślubne naśladujące krojem kreacje księżniczek z bajek zazwyczaj posiadają ozdobny gorset, który podkreśla dekolt i ewentualne wcięcie w talii. Wiele panien młodych przy wyborze gorsetu decyduje się na odsłonięte ramiona. Natomiast od bioder w dół suknia pozostaje rozkloszowana, niejednokrotnie imponując ilością materiału, tudzież bogactwem zdobień.
Jeśli jednak ktoś nie czuje się komfortowo w tak ekstrawaganckim, acz klasycznym, fasonie, może zdecydować się na gorset z dopasowaną spódnicą do samej ziemi. Przylegający do ciała dół sukni może fantastycznie podkreślić sylwetkę i jej największe atuty. Taki model określa się mianem sukni syrenki, który również może przywodzić na myśl bajki z dzieciństwa.
Powyższy fason nie jest jednak właściwy każdemu rodzajowi sylwetki. Panie o rubensowskich kształtach mogą się w nim czuć niekomfortowo, ponieważ nie jest to suknia, która dobrze maskuje niedoskonałości figury. Jest to dobry wybór dla kobiet szczupłych i zgrabnych, mogących pochwalić się ładnie zarysowaną talią. Takie jednak stanowią w społeczeństwie mniejszość. Czy można zstem znaleźć fason pasujący ogółowi przyszłych panien młodych?
Pomiędzy jedną skrajnością a drugą istnieje niezliczona ilość modeli, niekiedy tworzonych na wymiar. Oznacza to, że wiele sukien jest unikatowych. Przeglądając oferty salonów z modą ślubną można ani raxu nie trafić na dwie identyczne kreacje, a raz zakupiona może jeszcze przechodzić poprawki i wielokrotnie zmieniać wygląd. Istnieje bowiem możliwość personalizowania sukni ślubnej tak, by idealnie odpowiadała potrzebom klientki. To samo tyczy się sytuacji, gdy klientka postanawia zakupić suknię szytą od podstaw. Na co wtedy zwrócić uwagę?
Podążanie za trendami jest świetną zabawą, ale trendy mogą okazać się fatalnym doradcą. Bardzo istotne jest realistyczne określenie typu sylwetki i decyzja, które atuty podkreślić, a które niedoskonałości zakryć. W tej kwestii warto poradzić się specjalisty – stylisty lub krawca.
Istotna bywa też pora roku, na którą planowany jest ślub, bowiem suknia powinna nie tylko zachwycać wyglądem i pasować do figury, ale i fo warunków atmosferycznych. W lecie i na wiosnę nie powinna być zbyt ciężka, a materiał powinien przepuszczać powietrze. Zaś w chłodniejsze miesiące warto rozważyć rękaw długi bądź trzy czwarte. Jeśli natomiast zdecydowano się na krótki rękaw lub jego brak, dobrze jest dobrać bolerko lub szal. Może on stanowić nie tylko ochronę przed chłodem, ale i efektowne dopełnienie kreacji.
Znalezienie i stworzenie idealnej sukni ślubnej to kwestia czasu, choć często również i szczęścia. Jest to jednak możliwe i zdecydowanie warte zachodu. Kto dobrze wygląda, dobrze się czuje, a w dniu ślubu każdy zasługuje na to, by wyglądać i czuć się doskonale.

Scroll to Top