Jaka powinna być idealna suknia ślubna?

Podczas przygotowań do ślubu, trzeba załatwić wiele spraw. Tort, sala weselna, zaproszenia dla gości to tylko część z nich. Zaplanowanie całej uroczystości bywa bardzo czasochłonne i niezwykle stresujące. Jest to jednak niezwykły czas i warto się w niego zaangażować. O ile wybór garnituru dla pana młodego zwykle nie stanowi problemu, to wybór sukni ślubnej dla panny młodej jest trudniejszy. Istnieje bowiem wiele modeli, odcieni, zdobień takich sukien i bardzo ciężko się zdecydować. Jaka suknia ślubna będzie więc dla nas idealna?

Przede wszystkim nie powinniśmy podążać ślepo za modą. W sukni ślubnej powinniśmy czuć się przede wszystkim wygodnie. Spędzimy w niej przecież większość najważniejszego dnia w życiu i nie będziemy cały czas stać albo siedzieć. W takiej sukni trzeba móc tańczyć, podskakiwać, swobodnie chodzić.
Drugą sprawą jest to, że suknia powinna być dobrana do naszej sylwetki. Nie ma to znaczenia, czy jesteśmy grubi czy chudzi. Każdy człowiek jest inny, nie ma ludzi idealnych. Jedne kobiety są niższe, z dużym biustem, inne wysokie z wąską talią. Być może po przymierzeniu wymarzonego typu sukienki okaże się, że nie jest ona stworzona dla nas, bo zwyczajnie wyglądamy w niej niekorzystnie. Warto być elastycznym i zdawać sobie sprawę, że być może nasza idealna sukienka to nie ta, którą zobaczyliśmy na modelce, na stronie internetowej, ale o zupełnie innym kroju, ale dobrze zakrywająca nasze mankamenty i podkreślająca to co w nas najpiękniejsze.
Powinniśmy się także zastanowić nad jej odcieniem. Wbrew pozorom suknie ślubne nie zawsze są idealnie białe. Mają różne odcienie tego koloru, mogą być nawet lekko różowe. Jeśli jesteśmy bardzo nowocześni, możemy wybrać nawet kolor zupełnie niezwiązany z tradycją. Pojawiają się już suknie niebieskie, żółte itd. Najważniejsze, żeby dobrze dobrać kolor do naszej karnacji. Te najjaśniejsze suknie najlepiej sprawdzą się dla osób o ciemniejszej skórze, te ciemniejsze- dla osób o jaśniejszej.
Nie bez znaczenia jest też tkanina, z jakiej uszyta jest suknia. Jeśli szyjemy ją u krawcowej, to mamy większy wpływ na to, jakie materiały zostaną użyte. Gdy wybieramy z katalogu sukien ślubnych, tej wybór jest nieco mniejszy. W każdym warto jednak robić częste przymiarki sukni, żeby mieć czas na poprawę jej elementów. Przeróbki są możliwe i jak najbardziej wskazane, nawet w teoretycznie już gotowych sukniach. Warto też wiedzieć, że szycie sukni ślubnej od podstaw, nie musi być wcale droższe od kupienia gotowej w salonie.
Należy też pamiętać, że to kobieta, która ma brać ślub w danej sukni musi się w niej czuć dobrze, wygodnie i komfortowo. Suknia powinna odzwierciedlać jej osobowość i sprawić, że będzie wyglądać pięknie. Z tego względu szukając idealnego stroju dla siebie, nie powinniśmy zabierać na przymiarki zbyt wielu osób. Może to tylko wprowadzić niepotrzebne zamieszanie. Ludzie mają różne gusta. Odkryte ramiona być może nie spodobają się naszej babci, ale to nie znaczy, że mamy z nich rezygnować. Warto wziąć pod uwagę opinię dwóch-trzech osób, na których zdaniu najbardziej nam zależy i wiemy, że będą chciały dla nas dobrze. Może to być mama, siostra, tata albo przyjaciółka. Jednak przede wszystkim warto słuchać siebie i tego, co sami czujemy.

to bardzo ważny aspekt przygotowań do ślubu. Jednak często poświęca się im zbyt wiele uwagi i przysparza to wiele stresu. Niezależnie od tego, w co będziemy ubrani, powinniśmy przede wszystkim skupić się na cieszeniu się chwilą i tym, że możemy spędzać czas w tym ważnym dla nas dniu w gronie rodziny i przyjaciół.

Scroll to Top