Jaki kokon dla niemowlaka wybrać?

W każdym sklepie z asortymentem dla dzieci bez problemu można znaleźć mnóstwo różnorodnych kokonów, które przeznaczone są dla bobasów od ich pierwszych dni życia. Wielu rodziców, gdy ogląda asortyment znajdujący się w sklepach internetowych i stacjonarnych nie do końca wie co wybrać. Dlatego też poniżej znajduje się mała podpowiedź, jaki kokon dla noworodka sprawdza się najlepiej.

Odpowiedni kształt

Kokon dla niemowlaka, który został stworzony przez znanych, doświadczonych producentów zazwyczaj ma kształt owalny i dookoła niego znajdują się kilkucentymetrowe boki, które mają chronić maluszka przed wypadnięciem, sturlaniem się itp. Mnóstwo rodziców zdecydowanie stawia właśnie na taki model, gdyż jest on niezwykle poręczny i tak naprawdę nie zajmuje on wiele miejsca. Ponadto, spokojnie można go umieścić w łóżeczku oraz w wózku, co również jest bardzo wygodne szczególnie w pierwszych dniach życia dziecka, gdy chce się jemu zapewnić idealne warunki do spania i odpoczynku.

Przyjemny materiał

Kokon dla noworodka bezapelacyjnie musi być wykonany z miękkich, delikatnych materiałów. Najczęściej można spotkać kokony wykonane z tkaniny minky, która jest bardzo przyjazna skórze malucha. Nie powoduje ona żadnych podrażnień, nie uczula delikatnej skóry dziecka, jest antyalergiczna i co najważniejsze, przepuszcza powietrze. Idealnie sprawdza się więc ona o każdej porze roku. Można taki kokon stosować zarówno zimą, jak i latem.

Kolorowo i wzorzyście

Kokon niemowlęcy musi być kolorowy i efektowny. Rodzicom bardzo trudno zdecydować się na jeden model, gdyż w sklepach zazwyczaj jest ich tak spory wybór, że ciężko wybrać ten jeden jedyny, który zagości w domu malucha. W sklepach można bowiem znaleźć kokony w jednolitych kolorach, jak i bardzo wzorzyste. Najpopularniejsze są te, które mają ciekawe grafiki, które również po czasie zainteresują samego malucha. Można zatem kupić kokon ozdobiony piórami, serduszkami, gwiazdkami, piłkami, bohaterami z bajek, przeróżnymi zwierzakami, motylami, zabawnymi napisami itp. Dodatkowo większość producentów zadbała o to, by w takim kokonie znalazło się wszystko to, co potrzebuje maluch do odpowiedniego odpoczynku.

Wygodna poduszeczka (słynny ostatnio „motylek”), która w odpowiedni sposób zabezpieczy delikatną główkę dziecka to absolutnie podstawa. Dobrze jest także dokupić w podobnym wzorze inne dodatki takie jak choćby: kocyk, pieluszki, materacyk itp. Takie designerskie dodatki w jednakowych wzorach prezentują się naprawdę bardzo efektownie.

Scroll to Top