Zastosowania dla lawendy

Lawenda jest jedną z najpopularniejszych odmian roślinności, dość często wykorzystywaną w domach i mieszkaniach. Wspaniale zdobi ona bowiem nie tylko standardowe tarasy, balkony i ogrody, ale też wnętrza budynków, w których można ją stosować na tysiące sposobów.

Lawendę można samemu zasuszyć bądź kupić ją w od razu w formie suszu, aby na przykład przygotować z niej woreczki lawendowe bądź inne artykuły typowo dekoracyjne. Pachną one tak cudownie, że nikt nie będzie w stanie się im oprzeć!

Lawenda odznacza się przede wszystkim wyjątkowym zapachem, dlatego też w roli aromatycznego dodatku, mającego zmienić aurę domu, sprawdza się zdecydowanie najlepiej. Stworzony na jej podstawie olejek można dodawać zarówno do kąpieli, jak i do zwykłych potraw – szczególnie dobrze skomponuje się on z deserami oraz warzywnymi sałatkami. Ususzona lawenda często też pojawia się w specjalnych aromatycznych woreczkach. Woreczki z organzy na lawendę można wykonać samodzielnie lub kupić je w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych, aby następnie umieścić je w garderobie, szafach czy nieużywanych zbyt często komodach. Zapach lawendy pojawia się również na aromatach stosowanych w samochodach. Błyskawicznie wypełnia on wnętrze całego pojazdu i sprawia, że odbywane w nim podróże stają się o niebo przyjemniejsze.

Lawenda jest naprawdę wspaniałą rośliną, której pozytywne właściwości znane są ludziom już od wielu lat. Wykorzystując ją w domowych pomieszczeniach czy chociażby samochodach, można codziennie napawać się jej cudownym aromatem o uspokajającym działaniu.

Scroll to Top