Do czego przydają się folie samoprzylepne?

Folia samoprzylepna to przykład produktu, który stworzony z myślą o branży reklamowej, znalazł zastosowanie również w innych dziedzinach życia. Można powiedzieć, że jest to hit ostatnich lat, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz. Do czego więc używana jest folia magnetyczna, a gdzie warto zastosować folię kolorową? Zainspiruj się, korzystając z naszych podpowiedzi!

Folia samoprzylepna na ściany i meble

Folia samoprzylepna to sposób na szybką odmianę wnętrza. Z folii produkuje się m.in. naklejki ścienne. Jest to popularne rozwiązanie chociażby do pokoju dziecięcego. Ponieważ jest ona już wyposażona w klej, nie potrzeba żadnych dodatkowych produktów i narzędzi do montażu. Wystarczy tylko kilka chwil, by zamocować ozdobę na ścianie i cieszyć się nową dekoracją. Folia bywa też używana do renowacji starych mebli. Zastosowanie jej jako okleiny zmienia charakter szafki i komody i daje im drugie życie. Najczęściej stosowanie do tego jest folia kolorowa, choć istnieją również inne jej rodzaje, takie jak folia magnetyczna czy też folia przeznaczona do zadruku. Ciekawą opcją jest też zastosowanie folii jako imitacji drewna, kamienia lub płytek ściennych.

Folia magnetyczna – niezwykły magnes elastyczny

Folia magnetyczna działa podobnie, jak każdy inny magnes. Jest jednak elastyczna, a więc daje znacznie większe możliwości dekoracyjne. Zastosować ją można również na nierównych powierzchniach, takich jak samochody. To z niej bywają więc produkowane zabawne naklejki 3D przedstawiające np. dziurę w karoserii. Wiele sklepów, restauracji i innych punktów usługowych umieszcza na foliach magnetycznych swoje cenniki. Folia magnetyczna przystosowana jest bowiem do druku, a co więcej, można bardzo szybko ją zamontować i zdemontować. Taka folia to produkt wielokrotnego użytku, co czyni z niej ekonomiczną i ekologiczną opcję.

Folia do dekoracji szkła – na okna i witryny

Takie folie są bezbarwne lub częściowo przezroczyste. Najczęściej stosuje się na nich efekt opalizujący, mrożonego szkła czy też piaskowania. Dzięki temu po naklejeniu na szkło dają bardzo ładny efekt dekoracyjny, a także chronią przy okazji prywatność. Takie folie popularne są więc na przykład na oknach łazienkowych.

Zasłaniają widok przed wzrokiem sąsiadów, ale wciąż przepuszczają trochę światła do wnętrza pomieszczenia. Wszystkie rodzaje, w tym więc takie jak folia na szyby, folia magnetyczna czy folia kolorowa, można zakupić na wymiar w postaci arkuszy lub rolek. Ich cena nie jest wysoka, dlatego warto pomyśleć nad taką formą udekorowania swojego domu lub biura.

Scroll to Top