Escape room – co to za gra?

Warto szukać ciekawych form spędzania wolnego czasu. Escape room w Krakowie z całym przekonaniem jest jedną z nich. Jest to pewnego rodzaju gra, z której korzysta się w grupie innych osób – znajomych lub rodziny. Ekipa zostaje zamknięta w pokoju wypełnionym różnorodnymi zagadkami i otrzymuje określoną ilość czasu do tego, by poprzez rozwikłanie jego tajemnic móc otworzyć drzwi i wydostać się z pomieszczenia, czytaj opuścić pokój zagadek.

W zabawie, jaką jest escape room, najważniejszą rolę odgrywa dobra współpraca. Trzeba cały czas porozumiewać się z pozostałymi uczestnikami gry, gdyż tylko w takim wypadku istnieje możliwość rozwiązania wszystkich zagadek w czasie. To naprawdę ciekawa forma zabawy. Przekonać o tym można się odwiedzając ten Escape Room Kraków – http://www.lostroom.pl/

Pokój zagadek w sposób mocno realistyczny przenosi grupę chociażby na ten krótki moment do zupełnie innego świata. Pokoje escape room zwykle są tematyczne. Największą popularnością cieszą się tzw. „horrory”, ale jeśli ktoś z grupy nie lubi się bać, zawsze można udać się do pokoju mniej strasznego, aby np. wejść w rolę detektywa i rozwiązać zagadkę kryminalną.

Rozszerzeniem typowego escape roomu jest gra miejska. Ona z kolei nie odbywa się w zamkniętym pomieszczeniu, a zwykle ma miejsce na otwartej przestrzeni, na przykład w jednej z dzielnic Krakowa. Różnica polega również na tym, że przeważnie w grze miejskiej bierze udział większa ilość osób, choć w cale tak być nie musi. Można więc bawić się w w gronie obcych ludzi i tym samym nawiązać nowe znajomości.

Scroll to Top