Jak działa maszyna do robienia przypinek?

Maszyna do przypinek czy prasa do buttonów to sprzęt do fachowej produkcji przypinek. Inwestując w takie urządzenie, a także komponenty do przypinek – materiały z jakich się je robi, można własnoręcznie produkować te małe gadżety. Przypinki świetnie nadają się do celów reklamowych, ale też na wiele innych okoliczności. Co więcej, te produkty mogą dziś być znacznie bardziej wyszukane niż standardowy produkt w postaci przypinki z agrafką. Jak pracuje się na takiej maszynie do robienia przypinek?

Wybór odpowiedniej maszyny do przypinek

Przed rozpoczęciem własnej produkcji przypinek, trzeba szerzej zastanowić się jakiej wielkości gadżety chcemy wykonywać. Jeśli interesuje nas tworzenie przypinek w tylko jednym rozmiarze, to poszukajmy klasycznej maszyny, która będzie miała matrycę w interesującym nas rozmiarze. Tych jest całkiem dużo, jest bowiem maszyna do przypinek w małym rozmiarze – np. 25 czy 38 mm, jest też prasa do przypinek większych, jak choćby 50 czy 59 mm. No i na koniec maszyna gigant, na której można robić bardzo duże przypinki o średnicy 75 mm. Znając odpowiedź jakiej wielkości przypinki będziemy produkować, musimy pod to dobrać zakup maszyny.

Oczywiście może być tak, że planujemy robić buttony we wszelkich możliwych wielkościach. Wtedy opcje są dwie, albo kupić kilka maszyn dedykowanych do każdego z interesujących nas rozmiarów, albo sięgnąć po uniwersalną maszynę do przypinek, która umożliwia produkcję różnych rozmiarów. Do takiego sprzętu dokupuje się jedynie dodatkowo specjalne matryce i w każdym momencie można je zamieniać, by produkować małe, średnie lub duże przypinki.

Maszyna to nie wszystko – komponenty do przypinek i wycinarka

Sama maszyna do robienia przypinek niestety nie wystarczy. Tak samo niezbędne jak prasa do przypinek są jeszcze komponenty do przypinek. To materiały, które maszyna zagniata łącząc je ze sobą w przypinkę. Te mogą być rozmaite i nie chodzi wyłącznie o rozmiar, ale także ich rewers. Agrafka, magnes, otwieracz to tylko przykłady tego jak mogą się prezentować. Razem z takimi komponentami, do zgniecenia w maszynie, dodajemy papierowy nadruk i folię. Nikt robiąc dziesiątki, setki czy tysiące przypinek, nie będzie wydrukowanych grafik wycinał nożyczkami. Do tego służy wycinarka do papieru. W sklepach można również znaleźć zestaw do przypinek i jest to nieraz opcja tańsza niż zakup sprzętów osobno.

To tak naprawdę wszystko potrzebne do produkcji przypinek. No, może jeszcze warto wspomnieć o odpowiedniej jakości drukarce i papierze, chociaż wydruki można śmiało robić w drukarniach, których nie brakuje.

Scroll to Top