Jak stworzyć przydomowy różany ogródek?

Uwielbiamy patrzeć na krzewy róż pełne niesamowicie intensywnie pachnących pąków. Niskopienne i wysokopienne, jedne i drugie potrafią zachwycać ogromem różanych kwiatów. Nie musimy mieć zatrudnionego zawodowego ogrodnika, by we własnym ogródku cieszyć się królową kwiatów, jaką zdecydowanie jest róża.

Duży wybór, jeśli chodzi o sadzonki róż oferuje w pierwszej kolejności szkółka róż. Znajdziemy tam ogromną ilość wszelakich gatunków róż o drobnych i dużych pąkach. W zależności od tego, czy chcemy mieć róże do wazonu, czy pragniemy tylko na nie patrzeć rosnące na rabatce, taki gatunek wybierzemy. Obecnie nie ma już nawet potrzeby jechania w takie miejsce wielu kilometrów. I wcale nie chodzi mi o to, że przybyło szkółek róż, lecz o to, że część z nich zaczęła prowadzić własne sklepy online ze sprzedażą wysyłkową. To wręcz doskonałe rozwiązanie, by kupić sadzonki róż – zobacz tutaj: https://hyzowie.com/ – najlepszej jakości, a do tego szybko i wygodnie.

Zanim zdecydujemy się na konkretny zakup, przygotujmy dla nich miejsce. Musi ono być słoneczne. Róże bardzo lubią promienie słoneczne. Oprócz tego musimy wiedzieć, jak je pielęgnować, by wypuszczały znacznie więcej pąków.
Odpowiednia pielęgnacja, nawożenie i prawidłowe przycinanie pozwoli nam cieszyć się przez wiele lat różanym poletkiem. Kupując sadzonki róż, zwróćmy uwagę, czy są ukorzenione. Jeżeli kupimy je w donicy, o wiele łatwiejsze będzie ich sadzenie w naszym ogródku.

Do wykopanego dołka wkładamy wyjętą sadzonkę z donicy wraz z ziemią. Obsypujemy pozostałą z wykopu glebą, podlewamy i gotowe. Gdy kupimy różany krzew z gołym systemem korzeniowym, musimy zadbać o dokładne obsypanie korzeni wilgotną ziemią. Musi ona przylgnąć do korzeni, by nie było tam zbyt dużo uwięzionego powietrza.
Warto ziemię wzbogacić specjalną odżywką z przeznaczeniem do róż.

Scroll to Top