Jak wybrać najlepsze przedszkole?

Stoisz przed wyborem najlepszego przedszkola dla swojego malucha? Chcesz aby trafiło do placówki, w której wykwalifikowana kadra otoczy opieką twój największy skarb? Marzysz o tym, że pozna tam nowych przyjaciół i nauczy się pracy w grupie? Nie Ty jeden.

Przyjazne przedszkole, do którego dzieci chętnie chodzą, które zapewnia swoim podopiecznym zdrowe i smaczne posiłki, ciekawe zajęcia i miłą atmosferę naprawdę istnieje (polecamy ). Zacznijmy od tego, że bez względu czy jest to przedszkole publiczne czy prywatne, każda placówka musi spełniać te same standardy. Kadra pedagogiczna realizuje podstawy programowe wychowania przedszkolnego. Co to znaczy? Zajęcia w przedszkolu służą przygotowaniu dzieci do samodzielności, dbania o zdrowie i bezpieczeństwo. Przedszkolaki bawią się, malują, budują, bawią się w gry zespołowe – a wszystko to po to, aby nauczyć się współpracy i empatii.

W dobrym przedszkolu wychowawcy tworzą dla dzieci warunki do bezpiecznej i rozwijającej zabawy. Dlatego przed wyborem warto przyjrzeć się jaki plan dnia oferuje przedszkole. Czy jest czas na zabawę i na odpoczynek? Dziecko powinno móc samemu decydować, jak spędzić czas przeznaczony na odpoczynek- czy woli leżakować czy w tym czasie oglądać książeczki. W dużych przedszkolach, gdzie grupy są spore, często trudno wymagać od kadry indywidualnego podejścia do naszego malucha. Jeśli jest to dla nas priorytet, może warto zastanowić się nad wyborem przedszkola prywatnego, gdzie grupy są mniejsze. Takie przedszkola także często oferują większą gamę zajęć dodatkowych.

To, czy warto inwestować w takie zajęcia, to już indywidualna kwestia. Jeśli dziecko jest spokojne i introwertyczne, być może zabawy prowadzone przez panie w przedszkolu w zupełności mu wystarczą. Dla energicznego przedszkolaka dodatkowe zajęcia z karate lub na basenie będą świetną zabawą.

Scroll to Top