Atrakcje weselne

Organizacja wesela jest ogromnym wyzwaniem dla przyszłej pary młodej. Część osób korzysta z fachowej pomocy, z tytułu braku czasu, wygody, zwykłego wsparcia w tym stresującym czasie lub innej przyczyny. Jednak całe przedsięwzięcie sprowadza się do zorganizowania jak najlepszej i niepowtarzalnej zabawy.
Jako gość, który bywał już na kilku weselach możemy porównywać wiele rzeczy. Na każdym weselu jest coś, czego brakowało na poprzednim. Zależy wszystko od pomysłowości oraz zasobu portfela. Jakiś czas temu modnym stało się stawianie fotobudki, w której goście mogą wykonywać serię zdjęć oraz dobrać do tego wesołe akcesoria. Jest to świetna pamiątka dla gości jak i pary młodej, jeśli postawią obok budki księgę, w której można zapisać życzenia z dołączonym zdjęciem. Następną modną w ostatnich sezonach atrakcją jest fontanna z czekolady, gdzie na zastawionym suto owocami stołem można wybierać co chcemy zjeść z dodatkiem słodkiej, płynnej czekolady.
Pomysłów jest jeszcze wiele, lampiony szczęścia wypuszczane
w powietrze, balony z helem, wszelakie pokazy barmańskie, iluzjonistyczne, ognia, tańca, fajerwerki, karaoke, animatorzy dla najmłodszych gości, ozdobne napisy i tak naprawdę jeszcze to czego „dusza zapragnie”.
Para Młoda zostawia również pamiątki swoim gościom, w postaci
np. słodyczy, zdjęć, buteleczek alkoholu, ciast, ciasteczek z wróżbą, słoików z przetworami, miodem, itp.
Jednym z takich pomysłów są cukierki, a dokładniej krówki ślubne.
Jest to pyszna drobna przyjemność, która nie musi być wcale opakowana w zwykły papierek. Można na nim zamieścić imiona pary młodej z datą ślubu lub napisać jakieś hasło, powiedzenie lub motto.
Opakowanie można oczywiście dopasować kolorystycznie do ozdób przygotowanych na sali, czy dodatków Państwa Młodych.
Mogą być krówki ślubne złote, zielone, chabrowe, czerwone.
Wybór kolorów jest nieograniczony, a krówka jako cukierek jest wygodna do napisu z tytułu swojego kształtu.
Co zaś się tyczy buteleczek alkoholu czy słoików przetworów bywa, że na nim również zamieszcza się etykietki lub zawieszki, z odpowiednim napisem. Czasem całość można dodatkowo zapakować w jakieś pudełeczko. Dla przykładu: dla Panów włożyć w pudełko o kolorach czy wyglądzie garnituru Pana Młodego, natomiast dla Pań coś odpowiadającego kolorom lub sukni Pani Młodej.
Na większości weselach bawią się również najmłodsi z rodziny, więc dla nich również należy znaleźć coś w co można zapakować drobny upominek.
Jest to niepowtarzalna okazja aby otrzymać coś, czego nie kupi się
w sklepie o takim właśnie wyglądzie.
Jednak czym byłaby cała zabawa mimo tych wszystkich atrakcji i upominków gdyby nie dobra muzyka, jedzenie i wspaniali goście.
Wszystkie dodatki, o których mowa powyżej pełnią jedynie uzupełnienie całości, jednak najważniejsza jest atmosfera, bez której nawet największe prezenty czy atrakcje nie stworzą prawdziwego weselnego klimatu. Na dodatek fotograf, który uwiecznia na zdjęciach całą zabawę, nie miałby zbyt wielu okazji do zdjęć, jeśli goście nie bawiliby się do białego rana.
Przygotowując przedsięwzięcie jakim jest wesele, należy przede wszystkim skupić się na głównych aspektach jakimi są sala, która pomieści wszystkich gości, dobre jedzenie, bo bez niego chyba nikt nie jest zadowolony, wspaniała muzyka, do której można się bawić do samego rana, a następnie dobierać dodatki, jakimi są atrakcje czy upominki. Bez nich wesele się odbędzie, a goście będą się bawić, jednak zawsze pozostaje po dodatkowej rozrywce miłe wspomnienie. Można dzięki temu zaimponować swoim najbliższym oraz usłyszeć od nich miłe słowa podziękowania.

Scroll to Top