Czym należy się kierować, wybierając catering dietetyczny?

Teraz prawie nikt nie ma już czasu na gotowanie, a zwłaszcza zdrowe gotowanie. Wykonanie teoretycznie prostej sałatki z warzyw to kwestia kilku minut, a przecież jest to wyłącznie dodatek do posiłku, który jedynie uzupełnia ugotowane lub upieczone wcześniej mięso oraz ryż, kaszę bądź makaron. Z jakiegoś powodu bezustannie wzrasta zresztą popularność gotowych dań, których w marketach jest coraz więcej. Zamiast jednak codziennie po nie sięgać, lepiej wykupić dla siebie catering dietetyczny. A jak go wybrać?

Zawsze przy wyborze firm usługowych warto kierować się opiniami użytkowników. Na ogół są one dość wiarygodne. Na niektórych portalach istnieje możliwość wystawienia opinii jedynie po potwierdzeniu, że rzeczywiście skorzystało się z wybranych usług. Nie ma więc takiej opcji, aby ktokolwiek pozytywnie skomentował catering tylko dlatego, że otrzymał za to jakieś wynagrodzenie. A im lepiej oceniana jest dieta, tym bardziej warto z niej skorzystać. Skoro podoba się ona wszystkim, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że nie przypadnie do gustu nowemu jej użytkownikowi.

Polecamy: OPTIMAL FIT – – catering dietetyczny

Warto też sprawdzić pory dostawy. Każdy catering dietetyczny powinien je szczegółowo opisać na swojej stronie internetowej, zwykle w zakładce dotyczącej sposobu realizacji usług. A nie każda firma tego rodzaju potrafi dostosować się do trybu życia każdego klienta. Niektóre z nich oferują dowóz diety jedynie w godzinach porannych, zazwyczaj jeszcze przed piątą rano, czyli w porze poprzedzającej pierwszy posiłek (śniadanie).

Ale co z osobami, które pracują w nocy? Im potrzebna będzie dieta pudełkowa dostarczana po południu albo wieczorem. Na szczęście w niektórych firmach pory dostaw bywają bardzo elastyczne. Klient wręcz sam może je sobie ustalić, organizując wszystko w taki sposób, by jak najłatwiej mu się żyło. Ostatnim elementem, który też warto sprawdzić, jest dodatkowa możliwość przeprowadzenia konsultacji dietetycznej. Po wyborze menu klient kontaktuje się ze specjalistą, który sprawdza, czy dana dieta będzie dla niego dobra.

Scroll to Top